„Rekonstrukce by měla proběhnout v poměrně krátkém čase a celý objekt, v němž se generace Kunovjanů učili první psát první litery, se změní k nepoznání,“ naznačil Zdeněk Kučera z Městského úřadu v Kunovicích.

Záměrem návrhu je stávající historickou budovu rekonstruovat v původním duchu ve spojení s moderní vestavbou. Ta bude obložena tmavými dřevěnými panely a v prostoru mezi okny se budou nacházet vertikální zelené terasy.

V přízemí budovy by měla vzniknout také přednášková či konferenční místnost, která bude složit k pronájmům. Úplně novým prvkem by se pak měl stát vstup od kunovické křižovatky ze západní strany, který přispěje k lepší dostupnosti budovy.

Po rekonstrukci budou na nájemce z celého objektu čekat rovněž relaxační prostory či technické zázemí a kolárna. Součástí projektu je také úprava navazujících zpevněných ploch, které jsou umístěny v bezprostřední blízkosti objetu.

Hotovo by podle aktuálních předpokladů mohlo být na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí příštího roku.

DEN VÍNA. V Jezuitském sklepě Staré Město ochutnávali milovníci vína 86 vzorků od místních vinařů a deset vzorků ze svatobořického Vinařství Dufek.
Staroměstský den vína v Jezuitském sklepě. Dějství páté