Zcela netradičně se nejednalo o akci s názvem Silvestrovské dopoledne, ale o Předsilvestrovské dopoledne, které se ale protáhlo až do odpoledních i večerních hodin," svěřila se Petra Šilcová.

Vysekla poklonu kudlovickým fotbalistům, ale i dalším rodičům, kteří se na loučení s rokem 2015 podíleli.

Ti prvně jmenovaní nejenže otevřeli široké veřejnosti sportovní areál a navíc v něm připravili zabijačku a nabídli dětem i dospělým teplé nápoje, maminky a tatínkové z dědiny se zase podíleli na organizaci nejrůznějších soutěživých her pro děti.

„Stejně jako každým rokem přišlo i na přetahování lana. Děti a maminky proti tatínkům. A bylo to přetahování velice vyrovnané, protože jednou zvítězili tatínci, podruhé maminky s dětmi," zhodnotila klání Petra Šilcová.

Libovala si, že při akci bylo teplé a slunečné počasí, které připomínalo spíše jaro, než zimu, že lidé z vesnice si chodili na zabijačkové dobroty a ovarovou polévku po celý den.

„Letos se v pravé poledne neotvíraly na rozloučení s rokem dětské šampusy, ani jsme nepořádali ohňostroj, ale kluci a holky se radovali z jiskřících prskavek, které akci ozvláštnily," informovala Petra Šilcová.

Hodně radostí udělaly dětem čtyři zakrslé kozičky holandského typu, které do sportovního areálu přivedl Kudlovan Radim Šimoník.

„Jde o zvířata hodně kontaktní s lidmi. V České republice se chovem uznaného plemena koz zabývá jen pár lidí. Toto plemeno má již vypracovaný a schválený standart a hodnotitelská kritéria pro kontrolu užitkovosti," sdělil chovatel.

Prozradil, že chová také qusantské ovečky, což jsou živé „sekačky" trávy na zahradě. Qusantské mini ovečky jsou nejmenší na světě. V kohoutku mají kolem padesáti centimetrů.

„V příštím roce bych si chtěl pořídit horského pracovního koníka haflinga, který je učenlivý a má velice přátelskou povahu. I děti jím určitě potěším," plánuje chovatel.

„Mám radost z toho, že kudlovičtí rodiče pořádají v průběhu roku pro své děti řadu akcí, což je základ kulturního a společenského dění ve vesnici. Organizování takových akcí je spojené i s poznáváním zajímavých lidí, žijících v obci," popsal své pocity kudlovický starosta Josef Snopek.