Oslavy Dne Země patří v KOVOZOO dlouhodobě k těm nejekologičtějším. Třešničkou na dortu těch letošních bude křest šestimetrového žraloka bílého, který se klube na svět z kovového odpadu v Porodnici KOVOZOO, jež disponuje vysoce odborným pracovištěm, tak zvaným perinatologickým centrem. Za pomoci a dohledu přednosty porodnice a zakladatele KOVOZOO Bronislava Janečka přijde žralok v sobotu 22. dubna na svět a bude pokřtěn úderem 14 hodiny. Jaké dostane jméno, to se návštěvníci dovědí až při sobotním křtu.

Bílý žralok je dokonalý predátor pobřežních vod většiny oceánů, dosahující maximální délky 6 metrů. V mořských vodách se dožívá i více než 70 let, což z něj činí jednu z nejdéle žijících chrupavčitých paryb. Zároveň patří k nejrychlejším žralokům.

„Před rokem přišla v Porodnici KOVOZOO na svět kovová medvědice Berta. Tři její strůjci a dva kmotři připili tehdy šampaňským na její dlouhý život, ale i na její křestní jméno, a to Berta,“ rozehrála úsměv na tváři Martina Juřenová a dodala, že jistě dlouhý život bude mít v KOVOZOO i žralok bílý.

Protože se akce Den Země uskuteční „na placu“ kovošrotu – v KOVOSTEELu, bude jedním z nejdůležitějších bodů programu bagrová a hasičská show. Půjde v podstatě o 15minutové představení práce kovošrotové techniky v akci při zpracování kovového odpadu

„Návštěvníkům bude hrát na tamním pódiu Žlutá ponorka, folk-rock z Lipova – Huménečko, ale zlatým hřebem bude jeden z nejlepších světových protagonistů Eddie Mercuryho – slovenský zpěvák Peter Paul Pačut jako Queen Revival Ban,“ prozrazuje Martina Juřenová ze společnosti REC Group / KOVOZOO Staré Město.