Připravený komponovaný program nabídne dvě divadelní představení divadla BLIC z Ostrožské Nové Vsi, ukázkovou malováskovou dílnu, dvě žhavé filmové novinky a hned tři nové výstavy. Bude se jednat o tradiční Panta rhei 2014 ve foyer kina, Ohlédnutí 20062013 v kavárně a expozici s názvem Kino Hvězda a jeho historie v sále.

Divadlo BLIC (aneb Divadlo bláznů lovících ideje cedníkem) založili v listopadu 2000 v Ostrožské Nové Vsi. Mezi největší úspěchy souboru patří účast na prestižní mezinárodní přehlídce Jiráskův Hronov.

Ze svého aktuálního repertoáru BLIC nejdříve v atriu kina Hvězda v neděli ve 14 hodin zahraje pohádku pro nejmenší o síle motýlího přátelství pod názvem O třech motýlcích. Toto představení interaktivním způsobem zapojuje po celou dobu inscenace děti do hry.

„Na co chytáš, Fanošu?" tak to je jedna ze stěžejních otázek divadelní hry Jak to vidí ryby, která bude k vidění v sále kina Hvězda od 17 hodin. Scénář Jaroslava Koloděje razantně upravil režisér Ivan Helmich a společně s herci převedl do slováckého nářečí.

Na břehu Chylického jezera se tu scházejí dva ostřílení rybáři Vydra se strýcem a společně žárlí na Fanoša, kterému to dneska na háček snad samo skáče. To ticho a klid přímo vyzývá k filozofickým debatám typu: „Myslíš, že kapři prdijú?"

Monotematické úvahy točící se kolem ryb a rybolovu naruší Vojta, který s sebou vzal i manželku. Teď teprve začíná ten správný komediální kolotoč. (jo)