„Zaplnilo jej 42 odrůd zeleniny, 35 odrůd jablek, 14 odrůd hrušek, 12 odrůd švestek, 15 odrůd hroznů révy vinné a 14 odrůd brambor. V expozici bylo k vidění 10 druhů bylin, osm druhů koření a 17 druhů květin,“ informovala Hana Máčalová, členka výboru a matrikářka základní organizace Českého zahrádkářského svazu Jalubí.

Na výstavě byla celá řada unikátních výpěstků, které jalubští zahrádkáři dokázali díky svému zájmu a fandovství vyšlechtit. Velká pastva pro oči návštěvníků se naskytla v expozici traplických včelařů, kteří se starají o včelky v malých mikrokosmech za česny. Lidé se zdrželi i u medu, o němž se od včelařů dozvěděli různé zajímavosti. Před vstupem do expozice názorně viděli život včel v úlu.

24. ročník Modřanského vinobraní
V komornější atmosféře. Přesto se Modřanské vinobraní vydařilo, podívejte se

Ale to nebylo na výstavě U Pavouka zdaleka všechno. Pokoukání si návštěvníci užívali u dvou panelů ze sbírky bezmála pěti tisíc autogramů Jiřího Foltýna.

„Jeden panel byl zpracován k tématu - Představitelé zahrádkářských, zemědělských a gastronomických televizních pořadů, a to s podpisy moderátorů Receptáře, Rady ptáka Loskutáka či Domácího štěstí. Druhý panel jsem připravil na téma - Osobnosti slováckého folkloru a lidových tradic. Z vystavovaných podpisů si cením legendy cimbálové muziky Hradišťan či primáše Jaroslava Staňka, s nímž jsem se osobně znal,“ svěřil se Jiří Foltýn, člen jalubských zahrádkářů, žijící nyní v metropoli Slovácka.

Sbírku autogramů má uloženu v 76 šanonech se závěsnými průhlednými složkami formátu A4. Jiří si moc považuje toho, že má podpisy všech naších prezidentů v historii státu, prvorepublikových filmových herců, kosmonauta Jurije Gagarina a všech kosmonautů z bývalého východního bloku.

Desátý ročník Břestecké špice, poprvé se zbrusu novým názvem Memoriál Vojty Rosůlka
Memoriál Vojty Rosůlka křížem krážem na kole přes Chřiby

„Z oblasti sportu mám autogram našeho prvního olympijského vítěze Bedřicha Šupčíka, manželů Zátopkových, hokejových mistrů světa z roku 1947, fotbalových finalistů z roku 1934 a 1962. Podpisy těch osobností, které něco dokázaly a byly první ve svém oboru, mám opravdu hodně,“ prozradil Jiří Foltýn.