Pětadvacetiletého řidiče se stejně starým spolujezdcem policisté se souhlasem státního zástupce na místě zadrželi. Jsou podezřelí ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Nákladní auto se zahraniční poznávací značkou zastavila policie po 15:30. "Při kontrole vozidla policisté v nákladním prostoru nalezli 42 cizinců. Ve skupině se nacházelo i několik žen a dětí. Žádný z migrantů neměl doklad opravňující ho k pobytu na území České republiky. Z toho důvodu jim byl vstup odepřen," uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Obdobný případ řešili policisté na přechodu ve Starém Hrozenkově ve čtvrtek v nočních hodinách.

„Kromě řidiče a jeho spolujezdce policisté ve vozidle nalezli i dalších 31 cizinců, které dvojice mužů převážela v zavazadlovém prostoru. Mezi cizinci bylo i několik žen a dětí. Vzhledem k tomu, že nikdo z migrantů neměl doklad opravňující ho k pobytu na území České republiky, byl jim policisty odepřen vstup do republiky,“ popsal policejní mluvčí Petr Jaroš.

Jednadvacetiletý řidič a jeho stejně starý spolujezdec skončili v policejní cele pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí i několikaleté tresty odnětí svobody.

„Od znovuzavedení kontrol na hranicích policisté na území Zlínského kraje vypátrali již bezmála osm desítek běženců a zadrželi při tom i sedm převaděčů,“ doplnil mluvčí.