„Blíží se totiž období viróz, a tedy ideální čas nechat si preventivně aplikovat do těla očkovací látku firmy Pfizer, comirnaty 1.5, především pro osoby starší 55 let a ty s chronickým onemocněním jako jsou diabetici, či lidé se srdečním nebo cévním onemocněním a podobně,“ uvedl Ivan Dokoupil z Medical Plus.

Očkovat tam hodlají každý pátek od 8 do 15 hodin, počínaje 13. říjnem všechny zájemce od 12 let a chtějí v tom pokračovat tak dlouho, dokud to bude zapotřebí. Podle Ivana Dokoupila tam není třeba se objednávat ani registrovat se.

Jarošovský pivovar navyšuje produkční kapacitu. Koupil stáčecí linku (na snímku), plánuje rozšíření varny i nákup dalších tanků
VIDEO: Nová stáčecí linka Jarošovského pivovaru chrlí plechovky piva

„Dohodli jsme se s Uherskohradišťskou nemocnicí, že oni očkovací centrum otvírat nebudou a všechny zájemce o očkování budou disponovat k nám do Medical Plus na Hradební ulici,“ dodal Ivan Dokoupil.

V očkování tam podle něj kontinuálně pokračují bez ohledu na to jakými vakcínami od jiných výrobců byli lidé očkováni v minulosti.

„Nyní je k dispozici nejnovější vakcína od firmy Pfizer, comirnaty 1.5, která je schválená Evropskou lékovou agenturou a Státním ústavem pro kontrolu léčiv,“ dodal Ivan Dokoupil.