Nejnákladnější byla oprava Speciální školy na Palackého náměstí, kde byla za pět milionů vyměněna či renovována okna a dveře.

„Okna jsou velmi pěkná. Ke stavbě se hodí lépe než moderní plastové kusy, jako jsou na panelových domech,“ sdělil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Budova patří do seznamu nemovitých kulturních památek a v současnosti slouží jako základní a speciální mateřská škola.

„Finanční náklady jsme pokryli sami. Požádali jsme ale i o dotaci z Ministerstva kultury, a pokud bychom s ní uspěli, byl by to bonus,“ dodal hradišťský starosta.

Pět měsíců trvala náročná rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí. Jednačtyřicet let stará pískovcová replika původní kašny z roku 1785 byla v havarijním stavu.

„Před začátkem prací z ní už dokonce prosakovala voda. Bylo nutné skloubit restaurátorské práce s obnovou technologického zařízení, proto se oprava protáhla na téměř půl roku,“ řekl Stanislav Blaha.

Opravy provedl akademický sochař Tomáš Martinák.

„Původní betonová kopie plastiky delfínů byla povrchově velmi degradovaná. Proto jsme vyrobili kopii z božanovského pískovce,“ prozradil sochař. Rozpočet přesáhl částku milion korun. 

Dvakrát tolik stály práce na Mateřské škole na Komenského náměstí. Opravy zahrnovaly mnohá vylepšení v kuchyni a jídelně, například výměnu elektroinstalace a kanalizace, nové rozvody a protiskluzovou keramickou podlahu.

„Znamená to pro nás zkvalitnění služeb jídelny. Jsme rádi, že jsme vyřešili problémy s odpady. Překvapilo nás, v jak vážném stavu budova byla,“ uvedla ředitelka školy Ilona Močičková se zajímavým dodatkem, že ve stavbě z roku 1933 sídlilo během druhé světové války gestapo.

Poslední dokončenou investicí v Hradišti je proměna úseku mezi autobusovým nádražím a Františkánskou ulicí na bezbariérový. Jde o část plánovaného bezbariérového propojení sídlišť Štěpnice a Mojmír s centrem města. Náklady dosáhly 3,3 milionu korun.