VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradiště opravilo kašnu i někdejší sídlo gestapa

Náročná rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí či nákladná oprava památkové budovy Speciální školy na Palackého náměstí, to jsou dvě ze čtyř investičních akcí, které právě skončily v Uherském Hradiště. Město přišly na více než jedenáct milionů korun.

31.8.2017 AKTUALIZOVÁNO 1.9.2017
SDÍLEJ:

V Hradišti skončily čtyři investiční akce. Opravena je i kašna na Masarykově náměstíFoto: Marek Bartošík

Nejnákladnější byla oprava Speciální školy na Palackého náměstí, kde byla za pět milionů vyměněna či renovována okna a dveře.

„Okna jsou velmi pěkná. Ke stavbě se hodí lépe než moderní plastové kusy, jako jsou na panelových domech,“ sdělil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Budova patří do seznamu nemovitých kulturních památek a v současnosti slouží jako základní a speciální mateřská škola.

„Finanční náklady jsme pokryli sami. Požádali jsme ale i o dotaci z Ministerstva kultury, a pokud bychom s ní uspěli, byl by to bonus,“ dodal hradišťský starosta.

Pět měsíců trvala náročná rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí. Jednačtyřicet let stará pískovcová replika původní kašny z roku 1785 byla v havarijním stavu.

„Před začátkem prací z ní už dokonce prosakovala voda. Bylo nutné skloubit restaurátorské práce s obnovou technologického zařízení, proto se oprava protáhla na téměř půl roku,“ řekl Stanislav Blaha.

Opravy provedl akademický sochař Tomáš Martinák.

„Původní betonová kopie plastiky delfínů byla povrchově velmi degradovaná. Proto jsme vyrobili kopii z božanovského pískovce,“ prozradil sochař. Rozpočet přesáhl částku milion korun. 

Dvakrát tolik stály práce na Mateřské škole na Komenského náměstí. Opravy zahrnovaly mnohá vylepšení v kuchyni a jídelně, například výměnu elektroinstalace a kanalizace, nové rozvody a protiskluzovou keramickou podlahu.

„Znamená to pro nás zkvalitnění služeb jídelny. Jsme rádi, že jsme vyřešili problémy s odpady. Překvapilo nás, v jak vážném stavu budova byla,“ uvedla ředitelka školy Ilona Močičková se zajímavým dodatkem, že ve stavbě z roku 1933 sídlilo během druhé světové války gestapo.

Poslední dokončenou investicí v Hradišti je proměna úseku mezi autobusovým nádražím a Františkánskou ulicí na bezbariérový. Jde o část plánovaného bezbariérového propojení sídlišť Štěpnice a Mojmír s centrem města. Náklady dosáhly 3,3 milionu korun. 

Autor: Marek Bartošík

Místo události:
31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

V pořadí již čtvrtý Oktoberfest se tentokrát konal v prostorech Jarošovského pivovaru.

Čtvrtý Oktoberfest představil jarošovskou šestnáctku a IPU

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

ANKETA / Slavíte, nebo zapíjíte děsivou realitu? Jak vás potěšily, či zklamaly výsledky voleb do Poslanecké sněmovny? Hlasujte v naší anketě.

V Chřibech se srazila dvě auta s traktorem

FOTOGALERIE / Jeden zablokovaný jízdní pruh, zdemolovaný Citroen, poškozená škodovka a traktor. Následky ze sobotní dopravní nehody na silnice E50 v blízkosti motorestu Samota procházející vrchovinou Chřibů nejvíce pocítili dva zraněný muži a jedna dívka.

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

ANKETA / Propast České strany sociální demokracie (ČSSD), která v letošních volbách do poslanecké sněmovny získala pouze něco málo přes sedm procent hlasů, odneslo několik stálic české politické reprezentace. Jednou z nich byl od roku 2002 také sedmapadesátiletý Antonín Seďa.

Stanislav Blaha: Starostou budu minimálně do komunálních voleb

ROZHOVOR / VIDEO / FOTOGALERIE / Poslanecký mandát hned při své první kandidatuře do Poslanecké sněmovny získal lídr Občanské demokratické strany (ODS) ve Zlínském kraji a také starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení