„20. listopadu se přímo tady u Mariánského sloupou sešly asi dvě desítky středoškoláků, zatímco davy zaplnily vedlejší Masarykovo náměstí až o několik dnů později. Nejraději bych tu dnes jen postál a myslel na osobní statečnost těch studentů, protože se možná třásli hrůzou, že se někde za rohem objeví auta Veřejné bezpečnosti, určitě se rozhlíželi, jestli je estébáci neodvezou k výslechům a měli strach z jejich obušků,“ zavzpomínal hradišťský místostarosta Ivo Frolec. Promluvila také zástupkyně Konfederace politických vězňů.

„Zaujala mě aktivita zdejších studentů, kteří se sdružují ve skupině Studenti pro Hradiště a začínají se zajímat o věci veřejné. Přeji jim i vám všem, kteří nevidíte svobodu jen v plných talířích, abyste dosáhli svých cílů a ideálů, bez nichž se společnost stává manipulovaným stádem. Stará generace vám přeje odvahu, nepodléhání pocitu marnosti a strachu, protože neúspěch není trvalý stav,“ dodala seniorka.

Na Mariánském náměstí tradičně zazpíval několik písní smíšený pěvecký sbor Gymnázia Uherské Hradiště Viva la musica. Za studenty krátce promluvila čtvrťačka z Obchodní akademie Adéla Hrušková.