Mezi třiašedesáti úspěšnými absolventy se dokonce našlo devatenáct studentů, kteří prestižní zkoušku zvládly na úroveň B1 a B2, takže už na základní škole zvládly úroveň cizího jazyka potřebnou k maturitní zkoušce.

„Začal jsem chodit do přípravných kurzů už ve druhé třídě a hlavně díky naším učitelkám jsem se nikdy nenudil a vždy mě hodiny bavily. Díky tomu dneska vlastním certifikát, za což jim moc děkuju,“ nechal se slyšet Stanislav Křemek, jeden z třiašedesáti absolventů.

Mezi gratulanty na slavnostním předávání pak nechyběl ani radní Zlínského kraje za oblast školství Petr Gazdík či starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

„Sám jsem už před nějakým časem studoval na Základní škole UNESCO a jsem rád, že si i dnes udržuje tato škola pověst kvalitního vzdělávání dětí v cizích jazycích,“ vzpomínal Stanislav Blaha.

Od Petra Gazdíka si studenti vysloužili obdiv.

„Hradišťská škola UNESCO je jednou z těch, kterými se může pyšnit nejen náš kraj, ale i naše země. Možná se vám to bude zdát odvážné, ale v tomto sále sedí naše budoucnost. Pokud někdy chceme dohnat západní Evropu, pak pouze přes kvalitní vzdělání, jakým je jistě zkouška Cambridge,“ dodal Petr Gazdík.