Silvestrovskou show na Masarykově náměstí uspořádala marketingová společnost Sunvi. V programu, který začal v osm hodin večer, na pódiu vystoupila Horňácká cimbálová muzika Kubíci, lidová vypravěčka tetka Filomena, Svatý pluk nebo Železný Zekon.

Zatímco zezačátku se na náměstí bavilo asi sto až dvě stě lidí, k půlnoci začalo návštěvníků velice rychle přibývat. „Nakonec se sešlo asi patnáct set lidí. Bohužel jich dost bylo podnapilých a někteří byli neukáznění,“ uvedl Antonín Vrba, jeden z pořadatelů, který program částečně moderoval a byl dokonce napaden. „Při losování tomboly vznikl konflikt, kvůli kterému mě nespokojený divák doslova stáhnul z pódia a začal mě nahánět,“ popsal Vrba, jehož museli ze spárů opilce vytrhnout až pracovníci bezpečnostní agentury.

První minuty roku 2011 se v centru slovácké metropole odehrály ve znamení chaosu. Farář Jan Turko musel provést požehnání a přípitek se značným zpožděním, protože jej slavící dav vůbec nepouštěl ke slovu. Rozvášnění lidé také vzali útokem pódium, na kterém si společně s hradišťskou scholou chtěli zazpívat státní hymnu, ochranka je však nahoru nepustila.

„Na akci se sešla určitá skladba lidí, o kterou nemám zájem. Z jedinců, kteří se potácejí a napadají moderátory jsem otrávený a nejsem ochoten pro ně společenské akce pořádat,“ nechal se slyšet mecenáš silvestrovských oslav a majitel firmy Ekosolar František Trubačík. Podle něj se o příštím silvestru na náměstí uskuteční pouze diskotéka, na novoroční podvečer pak připadnou projevy, ohňostroj a společná zpívání v kultivovaném duchu určená pro rodiny s dětmi.