„Nabízíme pochutiny obcí mikroregionu Východní Slovácko, což je průřez tím, co naše vesnice nabízejí. Máme tady například chleba z bánovské pekárny od paní Vlčnovské, škvarky jsme přivezli z Nivnice, sádlo z Bánova, slanina a klobásy jsou z Bystřice pod Lopeníkem, vdolečky dodala paní Josefíková z Vlčnova. Dále jsou tady dnes k mání vzorky slivovice z každé dědiny mikroregionu, Hromčíkova medovina je nivnická a minerální voda slatina zase sucholožská,“ vypočítal manažer Mikroregionu Východní Slovácko Milan Bauka u stánku na Mariánském náměstí.

Na tři tisíce krojovaných účastníků z devíti regionů, Polska a Maďarska prošlo centrem Uherského Hradiště při Slováckých slavnostech vína a otevřených památek, 10. září 2022.
VIDEO: Tři tisíce krojovaných se průvodem valilo Uherským Hradištěm

Velmi podobně to měli také na ostatních stanovištích mikroregionů ve městě. Například v tom bělokarpatském na nádvoří Galerie Slováckého muzea návštěvníci koštovali chleba s játrovou či škvarkovou pomazánkou, koláče, vdolečky, vdolky, boží milosti, tlačenku, klobásky, víno, slivovici anebo čerstvá povidla, minulý týden uvařená v dolněmčanské černé kuchyni starobylého mlýna.

„Z nabídky dobrot jsem ochutnal a musím přiznat, že není nad domácí produkty typu játrová paštika anebo chleba se škvarkovou pomazánkou,“ přiznal Deníku Dominik Kutěj, který do Uherského Hradiště přijel ke svým známým z Vysočiny od Poličky.