Podle údajů na serveru www.volby.cz tam 17 ze sedmadvaceti oprávněných voličů vybralo z šestičlenné kandidátky KDU-ČSL pět osob. Všichni kandidovali za lidovce jako nestraníci. Volební účast v Hostějově dosáhla necelých 63 procent. Obec má aktuálně podle svých internetových stránek 37 obyvatel.

Do voleb zdejší občané vyslali pouze jedinou kandidátku. Z minulého zastupitelstva své posty obhajovali a mandát na další období také získali pouze starostka Antonie Vaculíková a její zástupce Pavel Vaculík. V pětičlenném sboru je nově doplní soustružník Jindřich Křivák, živnostník Michal Jurenka a ekonomka Marie Jurenková. Náhradníkem je Jan Vaculík.

V minulých komunálních volbách vybírali místní ze dvou kandidátek. V roce 2006 tam také zvítězili lidovci, když získali 57,98 procenta a tři mandáty zastupitelů. Druzí nezávislí obdrželi za 42,02 procenta dvě křesla. Volební účast byla v nejmenší obci kraje před čtyřmi lety vyšší, přesáhla 86 procent. Tehdy přišlo 25 z devětadvaceti oprávněných voličů.

Obec již v minulosti zažila i mimořádné volby do obecního zastupitelstva. Konaly se v roce 2004 poté, když se jedna zastupitelka z vesnice odstěhovala. Počet zastupitelů tak klesl pod minimální pětičlennou hranici. Kvůli tomu, že v předchozích volbách nebyli náhradníci, se tak musel celý pětičlenný sbor navolit znovu.