Patnáct degustačních komisí po třech členech vybíralo z téměř čtyř set pálenek. Šampioni byli nakonec tři. Jaroslav Snopek z Míkovic získal deset bodů za slivovici z roku 2009, Lubomír Podškubka ze Sadů stejný počet bodů za trnku z roku 2011 a třetí byl Jiří Herodek z Uherského Hradiště, který zabodoval svou trnkou s durancií z roku 2010. „Vzorky pochází vesměs z okolí, ale máme tady třeba jednu z Prahy, ale to bude beztak nějaká místní. Objevila se tady i česnekovice a cibulovice, ale to jsme ani nehodnotili, ať si návštěvníci udělají názor sami,“ smál se organizátor Josef Hanáček. 

Voňavé pálenky doplnily chutné vdolky, frgály a další buchty a pikantní klobásky. Velikonoční atmosféru navodilo pletení žil. „Já se snažím pomoct s organizací, dodal jsem vzorek slivovice, mám tady špendlík. A dělal jsem taky klobásky. Možná se neumístí jako první, protože vzorky jsou dneska všechny dobré, ale třeba šesté by být mohly,“ usmíval se Zdeněk Kovařík ze Sadů.

Šampioni derflanského koštu si odnesli originální výhru. „Každý vítěz v jednotlivé odrůdě získává sazenici stromku a tím se staráme o to, abychom měli i za spoustu let co koštovat,“ dodal Zdeněk Kovařík. 

Autor: Petra Kučerová