Na jeho dvaatřicátý ročník, jehož pořadatelem byl opět sportovní fotbalový klub  (SKF) Target Břestek, dorazilo jedenáct stovek turistů a milovníků zimních toulek přírodou, kteří si chtěli po vánočním přejídání svižným krokem potrápit své tělo.

Žel byli i takoví, kteří si přišli do sportovní haly SKF Target nakoupit zabijačkové dobroty, nebo si tam při jejich ochutnávce posedět a pak se odebrat domů. Ani je nenapadlo, že by mohli vyrazit na jednu ze dvou tras – na tu osmi- nebo patnáctikilometrovou.

Záštitu nad putováním chřibskou přírodou převzalo samo sluníčko, které pěšáky na obou mírně zasněžených trasách doprovázelo.

„Letos jsme pro účastníky Putování okolím Břestecké skály připravili z dvanácti stovek kilogramů vepřového masa nejrůznější zabijačkové dobroty. Stejně jako v předcházejících letech je lidé spořádali," potvrdil Petr Stýskal, jeden hlavních z pořadatelů vyhledávané turisticko-společenské akce.

Mezi prvními na ni vyrazili turisté z Huštěnovic, a to třicet minut po pátého hodině ranní.

„Autobusem jsme se dostali přes Uherské Hradiště na Velehrad a odtud jsme šlapali devadesát minut na start pochodu, ke sportovní hale v Břestku," svěřil se František Čevela, předseda Klubu českých turistů Uherské Hradiště. Poté, co si turisté pošmákli na ovárku a vepřové pečínce se zelím se vydali přes Buchlov do Buchlovic.

Na stejnou trasu, ovšem se zastávkou hospůdky U Špalka pod starobylým hradem Buchlovem, se vydal i devadesátiletý Vojtěch Rosůlek ze Starého Města, účastník všech ročníků Putování okolím Břestecké skály, ale také nejstarší turista.

„Navzdory svému věku urazím ročně pěšky kolem tisíce kilometrů," spíše konstatoval, než se chlubil Rosůlek, autor třináctého ročníku kalendáře s názvem Chřiby 2013. Nákladem 1100 kusů jej vydal Klub českých turistů Uherské Hradiště.

„Na jeho titulní straně je visutá lávka nad ,padesátkou´ u restaurace Samota v Chřibech. Jde o účelně vybudovanou lávku, která zapadá do krajiny, kterou pořídil státní podnik Lesy České republiky," objasnil Rosůlek.

Podotkl, že ten, kdo vlastní všechny ročníky kalendářů má všechny významné lokality Chřibů ve fotografii. Rosůlkovy snímky jsou sice černobílé, ale poetické a mají svoji duši.

V cíli turistického pochodu okolím Břestecké skály obdrželi turisté pamětní list.  Radovala se z něj kupříkladu parta turistek z Tupes. „Byla to krásná procházka kolem Břestecké skály a Buchlova. Ani se nám nezdá, že bychom urazily patnáct kilometrů, " nechala se slyšet Tupesanka Jindřiška Bártková.

„Kolem Břestecké skály jsme šla naše parta už popáté. Musím se pochlubit tím, že v tupeské firmě Alucast funguje stejnojmenný turistický oddíl, který se pravidelně zúčastňuje nejrůznějších pochodů v Chřibech," dala k dobru Marie Malinová ze Zlechova..