Na programu budou vzlety balonů s bohatým doprovodným programem pro širokou veřejnost a děti z dětských domovů i kemp pro mládež. Tento pětidenní kemp proškolí šestnáct českých a osm slovenských zájemců v oblasti teoretických znalostí jako je meteorologie či skladba balonů. Výuka bude doplněna i samotným praktickým výcvikem létání.

„Po celou dobu výcviku budou mládeži k dispozici piloti, instruktoři i členové technického zázemí převážně z Balon Centra. „ Od výcviku mladých pilotů si slibujeme vysokou úroveň, pro účastníky kempu máme připravených dvanáct horkovzdušných balonů a dostatečné množství plynu pro jejich pohon," prohlásil hlavní organizátor festivalu a zároveň majitel Balon Centra Libor Staňa.

Balony budou během festivalu startovat ve čtvrtek a v pátek ve 04:00 z kunovického letiště a v 18:00 z Balon Centra v Břestku. Na čtvrteční ráno je plánován přelet české a slovenské hranice, pořadatelé podle počasí zvažují start z Velké Javořiny. V pátek v 07:00 by zase balony měly vzlétnout od zimního stadionu v Uherském Hradišti. V sobotu v 07:00 se poletí opět z letiště v Kunovicích a v 18:00 se uskuteční v Břestku hromadný start všech balonů.

Sobota bude vrcholem festivalu. V areálu Balon Centra bude od 15:00 připraven doprovodný program pro veřejnost. Kromě prohlídky balonů a jejich startu pořadatelé lákají zejména malé návštěvníky na spoustu her a soutěží a v případě příznivého počasí i na ukázkové lety na upoutaném horkovzdušném balonu. Svou účast už potvrdilo 140 dětí z dětských domovů v Uherském Ostrohu, Zlíně, Kroměříži a Trenčíně.

Organizátoři pro návštěvníky připravili velké odstavné parkoviště. „Mezi ním a Břestkem bude pendlovat vláček. Všechny věkové kategorie od miminek po seniory najdou vhodné zázemí a pohoštění v penzionu Srub přímo v místě konání," dodala mluvčí břesteckého Balon Centra Věra Nechalová.

Na pořádání festivalu se podílí také občanské sdružení Balon Klub Aerotechnik i obce Břestek a Selec.