Data ze dvou městských radarů, které v uplynulých dnech zveřejnil starosta města Petr Viceník, přináší i další informace o chování řidičů.

„Údaje vyhodnocujeme asi čtyřikrát do roka. Průměrná rychlost řidičů dosáhla u nádraží 56,3 kilometrů za hodinu,“ představil jedno z čísel bojkovický starosta.

Mnohem více jej však trápí údaje, naměřené v minulosti u vjezdu do města směrem od Přečkovic.

„Je to nejrizikovější úsek, řidiči sjíždí z velkého kopce a průměrná rychlost tam dosahovala i 70 km/h, což je opravdu moc,“ popsal problém s neukázněnými řidiči starosta města.

Radar v Nádražní ulici v Bojkovicích napočítal průměrný denní průjezd až 1900 aut. „Vypadá to na hodně aut, ale třeba v létě to bývá i o 500 více,“ dodal Petr Viceník.

„Že řidiči překračují rychlost v obci se stává. Někteří jsou takzvaně nevyježdění, více riskují, nedbají na opatrnost a pravidla silničního provozu,“ uvedla jako jeden z důvodů překračování rychlostí tisková mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

Namátkové kontroly policistů se podle ní také proto nevyhýbají ani Bojkovicím.

Druhé z měřících zařízení, které průběžně přesouvají po celém městě, je nainstalováno v ulici Tovární při vjezdu to tamní průmyslové zóny.

Tam se vedení města zajímalo především o počet aut, jež tím úsekem denně projedou.

Podle starosty tam totiž v minulosti zaznamenali obavy místních obyvatel z většího provozu, když tam jeden z podniků spouštěl novou výrobu.

Podle radaru do průmyslové zóny vjelo za prvních 59 dnů roku v průměru 600 vozidel.

„Čekal jsem to horší. Mnozí samozřejmě budou namítat, že je to i tak moc, ale přece jen tam pracuje nějakých tisíc lidí,“ prohlásil Petr Viceník.

Před překračováním rychlosti v obci varují i případné sankce.

Při překročení rychlosti o méně než 20km/h může být na místě udělena pokuta do jednoho tisíce korun, ve správním řízení hrozí pokuta až 2500 Kč.

V případě překročení o 40 km/h a více to však ve správní řízení může být až 10 tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok. 

Autor: Matěj Maděra