Zřejmě nejvíc možností bude během letních prázdnin studentům nabízet hypermarket Tesco v Uherském Hradišti. „Z důvodů čerpání dovolených u našich zaměstnanců se k této formě spolupráce uchylujeme každým rokem a také letos plánujeme v letních měsících přibrat až 80 brigádníků," konstatoval za obchodní řetězec personální manažer David Šurmánek. Na prodejně v Uherském Hradišti, která je v provozu nepřetržitě, se tak budou nabízet volné brigádnické pozice jak do pokladní zóny, tak i pro doplňování zboží na noční směně či pro plnění regálů prakticky ve všech úsecích hypermarketu. Zájemci se mohou o pracovní příležitosti hlásit přímo na personálním oddělení přímo v hradišťském Tes­cu.

Brigádnické pracovní příležitosti nabízí také společnost Hamé. „Jelikož zpracováváme sezónní suroviny a vyrábíme prakticky nepřetržitě, musíme ve směnném provozu v době dovolených nahradit naše stálé zaměstnance. Proto budeme také letos nabírat řádově desítky lidí na převážně pomocné, nekvalifikované práce. Jedná se hlavně o studenty. Ty většinou bereme na základě doporučení našich vlastních zaměstnanců," informoval o pracovních možnostech v této společnosti její mluvčí Petr Kopáček.

Naopak už žádné aktuální volné brigádnické pozice nemají k dispozici ve společnosti Aircraft Industries. „Měli jsme volných asi dvacet brigádnických míst, ta jsou ale už v této chvíli obsazena. Ucházela se o ně více než stovka zájemců. Nicméně případní zájemci nám mohou stále zasílat své nabídky, není vyloučeno, že se ještě něco naskytne a některý ze životopisů nás zaujme," sdělila za kunovickou leteckou společnost vedoucí personalistiky Tereza Rochowanská.

Nulové brigádnické šance pro uchazeče, jsou v těchto dnech také ve společnosti Dyas v Uherském Ostrohu. Tam mají požadované kapacity zcela naplněny. „Většinou bereme jen zhruba desítku brigádníků a to nám letos dostatečně pokryjí děti našich zaměstnanců či uchazeči z okolí, kteří nám už doposud poslali své nabídky. Další zájemce proto nejspíš už hledat ani nebudeme," uvedla za ostrožskou Dyasku pracovnice tamějšího personálního oddělení Hana Kukulišová.

Podobně je na tom také společnost Synot, která veřejně nenabízí žádné brigádnické pozice a tyto své potřeby podle své mluvčí Magdy Pekařové pokrývá dětmi svých zaměstnanců, ve kterých si případně zároveň pěstuje své nové budoucí pracovníky.

I přes určité volné brigádnické pozice nejspíš uchazeči neuspějí ani v České zbrojovce Uherský Brod.

„Máme sice volná brigádnická místa v řádu desítek, ty ovšem poskytujeme pouze dětem našich zaměstnanců a studentům brodské střední školy Centrum odborné přípravy, se kterou úzce spolupracujeme," uvedl za tuto společnost vedoucí odboru řízení lidských zdrojů Josef Chovanec. Ačkoliv se podle něj jedná v drtivé většině o dělnická místa ve výrobě, zájem o brigádu mezi těmito dětmi a studenty je takový, že se na externí uchazeče už nedostává. Těm společnost dlouhodobě nabízí spíš stáže a odborné praxe v případě, že to může být pro obě strany přínosné.

Vůbec žádná místa pro letní brigády nenabízí Slovácké strojírny v Uherském Brodě. „Bohužel specifika naší výroby jsou taková, že příliš možností brigádnického uplatnění pro studenty nemáme. Nezabýváme se žádnou drobnou výrobou, jedná se v našem případě o tunové záležitosti a o fyzicky namáhavou práci," sdělila za Slovácké strojírny pracovnice personálního oddělení Lenka Juříková.

Obecný nedostatek brigádnických pozic v regionu potvrzuje rovněž Úřad práce v Uherském Hradišti. „Bohužel ta tendence je dlouhodobě klesající. Jestli jsme v minulosti mívali hlášena nějaká brigádnická místa, tak letos je jejich nabídka prakticky nulová," informoval tamní referent trhu práce Miroslav Lukeš. Za tento stav podle něj může především stále ještě vysoká nezaměstnanost, která způsobuje, že pro studenty dříve dostupná volná brigádnická místa do značné míry obsazují dlouhodobě nezaměstnaní lidé.