Završili tak 27. ročník letního týdenního kurzu Manželského setkání, pořádaného Centrem pro rodinu a sociální péči Ostrava.

„Na programu kurzu byly přednášky o křesťanském manželství, zdravém sebevědomí, základech komunikace, odpuštění, prioritách, pozornosti, vyjadřování pocitů, vzájemném porozumění a sexualitě,“ informoval Jan Zajíček, který je členem výkonné rady Centra pro rodinu a sociální péči a sedmadvacet let vedoucí letních kurzů Manželských setkání.

„Před oltářem velehradské baziliky jsme obnovili předsevzetí věrně plnit to, čím jsme se jeden druhému zavázali 23. října 1982, což bude už čtyřicet let. Jsme zde tedy nejstarším párem, který zpečetil manželskou lásku a soudržnost,“ svěřili se manželé Ivana a Jan Zajíčkovi. Oba stáli před šestadvaceti lety u počátku manželských kurzů.

Soutěžní poutavá show potěšila v Sušicích hlavně děti
Soutěžní show potěšila děti v Sušicích

Manželská setkání se v průběhu sedmadvaceti ročníků konala ve Frenštátu pod Radhoštěm, Hranicích na Moravě, Velkých Karlovicích a už sedmým rokem na Velehradě.

„Manželské páry si do místa setkání přivážejí svoje děti, o něž se v průběhu přednášek starají pečovatelky a pečovatelé. Letos jich bylo 56 a starali se o 120 dětí,“ uvedla Ivana Zajíčková.

Jan Zajíček, jeden ze zakládajících členů centra pro rodinu, byl oceněn Pamětní medailí České biskupské konference. Převzal ji 5. července při mši před velehradskou bazilikou.