Suverénně největší počet hlasů ze všech kandidátů ve Starém Městě, 1337, tam posbíral lídr seskupení a dosavadní místostarosta Martin Zábranský. Šest mandátů v tamním zastupitelstvu, za 32,52% hlasů bere KDU-ČSL, za kterou byli úspěšní dosavadní starosta Kamil Psotka i současný senátor Josef Bazala.

Se dvěma mandáty se do zastupitelstva dostalo Staroměstské sdružení a s jedním ODS. Otázka zní, s kým kdo utvoří radniční koalici. V posledních čtyřech letech tam vládli lidovci s hnutím STAN. Letos by mohli pokračovat, počty mandátů si v porovnání s rokem 2018 jen vzájemně vyměnili.

Stanislav Blaha, Společně pro Hradiště. Zastupitel Uherské Hradiště
Pyrrhovo vítězství. Společně pro Hradiště nemusí sestavit radniční koalici

V Kunovicích se odehrál souboj mezi někdejší starostkou Ivanou Majíčkovou (Nezávislí kandidáti pro Kunovice) a dosavadním starostou Pavlem Vardanem (ANO 2011). Ten nakonec výrazně zvítězil, když získal nejvíc hlasů ze všech, 1271.

Jeho hnutí pak za 46,23% hlasů drží v 17členném zastupitelstvu většinu devíti mandátů a může pohodlně vládnout bez nutnosti uzavřít koaliční svazek. Ivanu Majíčkovou nakonec voliči do zastupitelstva neposlali.

Jejích 339 hlasů na to nestačilo. Nezávislí kandidáti pro Kunovice získali za 15,16% hlasů dva mandáty, lidovci za 24% hlasů čtyři a Nezávislí pro budoucnost Kunovic jeden.

Sčítání hlasů. Ilustrační foto
Přehledně: volební výsledky na Slovácku