„Den medu a medoviny pořádáme pro velký zájem lidí ve velkomoravském opevněném sídlišti už 15. rokem. Slované měli ke včelám blízko, protože jim poskytovaly med jako sladidlo, ale také vosk na svíce,“ řekl úvodem akce konané ve včelařském duchu správce archeoskanzenu Lubomír Sláma.

Den medu a medoviny odstartoval tradiční jarmark se včelími produkty, medovými dobrotami, svíčkami z pravého včelího vosku, medovými perníčky, košíkářským zbožím i rukodělnými výrobky. O sladké zážitky nepřišli ti, kteří ochutnali v paláci velmože některých z třiceti vzorků medu. Svou vůní tam lákalo 50 lahodných medovin z Česka i Slovenska.

Dva dny před medovou slavností rozhodla degustační komise o tom, že Králem medoviny se stal Jozef Bojda ze slovenských Čakajovec. Ten se stal také vítězem v kategorii přírodních medovin. Spolu s Antonínem Přílučíkem a Daliborem Hromčíkem z Nivnice byli v této kategorii poctěni zlatými medailemi. Vítězství v kategorii ochucených medovin si odnesla stala Jana Šafářová z Bochoře za vzorek Černý jezdec – brusinky. Zlatou medaili přiřkli porotci jejímu vzorku švestky se skořicí a Antonínu Přílučíkovi z Jalubí za vzorek máty peprné 2015.

„Chuť, barva, vůně a vzhled předložených medovin k degustaci je rok od roku vyrovnanější a degustátoři je musejí dlouho posuzovat, než vynesou konečný verdikt,“ mnul si ruce správce skanzenu.

Kromě medových a včelařských stanovišť se známými i neznámými včelařskými produkty si návštěvníci skanzenu našli atrakce, které si během minulých ročníků oblíbili. Vrcholem Dne medu a medoviny byl 9. ročník soutěže ve stloukání másla z kvalitní smetany v máselnicích. Tříčlenná družstva si mohla otestovat stloukání podle staletých vesnických postupů. Vítězem se stalo hradišťské družstvo Naša koza, před Bijci a Bufetem Modrá.

Návštěvníci si pak mohli jedinečné poctivé máslo namazat na čerstvý chleba a vychutnat si ho v prvotřídní kvalitě a bez času stráveného u máselnice. K dobré pohodě a ochutnávce medů a medovin vyhrávala ve skanzenu cimbálová muzika Tramín z Buchlovic.