Letos se však motocyklové klání uskuteční v kritickém čase, kdy je uzavřen obchvat Uherského Hradiště. Souměstí už nyní intenzivně sužují dopravní zácpy. Kvůli závodu budou po oba víkendové dny uzavřeny další úseky vozovek, a to ve staroměstských ulicích Velehradská, Huštěnovská a Tovární. Organizátoři však tvrdí, že kalamita nehrozí.

„Závod se jede v sobotu a v neděli, kdy nejezdí tolik kamionů ani osobních automobilů. V Napajedlích je v čase závodu objížďka přes Topolnou. Funguje to tak už čtyři roky, a tak si nemyslím, že by měly být nějaké problémy,“ míní Josef Bazala, organizační ředitel závodu a staroměstský starosta.
Dopravní policie se na motocyklové závody v současné době připravuje. „Závod se jel i v době, kdy obchvat ještě nebyl zprovozněn. Jsme jako každým rokem připraveni dopravu organizovat,“ poznamenal Josef Hnilička, šéf uherskohradišťských dopravních policistů.

Někteří řidiči už berou uzavírky s nadhledem. „Mně to nijak zvlášť nevadí. Nějak se s tím, jako ostatně každý rok, vyrovnám,“ uvedl Antonín Nožička ze Starého Města.

Pro diváky pořadatelé letos přichystali také překvapení. V přestávce nedělního závodu se uskuteční Motto show, ve které se představí kaskadéři a nebudou chybět ani mažoretky. „Složení závodního pole bude podobné jako v předcházejících letech, jak jsme totiž předpokládali, stejný závod se v tyto dny jede i v Holandsku,“ dodal Josef Mizera z organizačního týmu.