Objekt má nový moderní vstup, zrekonstruovány jsou také posluchárny. Novinkou je expozice Tomáše Bati. „Na tuto myšlenku nás přivedli samotní studenti. Na naší fakultě informace o Tomáši Baťovi dosud chyběly. Proto jsme se rozhodli ve čtvrtém patře udělat expozici, kde se návštěvníci dozví více o jeho životě,“ naznačila děkanka fakulty Zuzana Tučková.

Před budovou fakulty mohou návštěvníci rovněž využít takzvanou chill zónu, která je vystavěna v duchu udržitelnosti. „Snažili jsme se to propojit do environmentální udržitelnosti. Chceme ukázat, že i malý prostor může být relativně rozmanitý,“ popisuje Matyáš Adam z Ústavu Environmentální bezpečnosti FLKŘ.

Hlucká tvrz vydala další nečekané archeologické nálezy. Archeolog Zdeněk Kuchař při dokumentaci přímo na místě
OBRAZEM: Hlucká tvrz vydala další poklady, výrobky z kovu i středověkou keramiku

V zóně je klasická parková úprava včetně keřů. Důraz je kladen na regionální flóru, hlavně na karpatskou květenu typickou pro tuto oblast. Své místo si zde našel také rybníček s dešťovou vodou, nechybí broukoviště ani hmyzí domečky. „Prostředí by mělo být vhodné pro různé druhy hmyzu i ptáky, v plánu máme i retenční nádrž na dešťovou vodu, která by se využívala na zalévání,“ dodává Matyáš Adam.

Celý projekt je tak jakýmsi úvodem k novému bakalářskému programu Environmentální bezpečnost, který se otevře od nového akademického roku. „Navštěvovat by jej měla skupina přibližně třiceti studentů,“ upřesnila mluvčí UTB Zlín Petra Svěráková.

Vinný sklep U lisu v Uherském Hradišti.
Otevřené sklepy vinařů, nově také v Uherském Hradišti

Spokojeností se netají ani starosta metropole Slovácka Stanislav Blaha. „Vzniklo tady krásné místo. Vstup, zelená zóna i expozice o Tomáši Baťovi. Je to věc, která prospívá prostředí pro vzdělávání studentů a pomáhá samotné fakultě, aby se více etablovala ve městě. Provázanost města s univerzitou je větší a větší," konstatoval Stanislav Blaha.

Rekonstrukce a venkovní úpravy přišly univerzitu na 15 milionů korun. Fakulta logistiky a krizového řízení je jednou z šesti fakult zlínské univerzity. Vznikla v roce 2009 a nyní ji navštěvuje 1300 studentů.