To se ale nelíbí lidem žijícím v těsném okolí, a proto sepsali svoje připomínky, které doručili na novoveský obecní úřad. A pochodili. Představitelé obce na základě jejich podnětů od svých záměrů patrně upustí.

Obyvatelé chtějí raději lesopark

Jedním z hlavních iniciátorů soupisu připomínek je Oldřich Vojtek, jehož dům stojí jen osmnáct metrů od místa, kde tamní radnice počítala s vybudováním podnikatelských ploch. „S tímto nápadem rozhodně nesouhlasíme. Tato lokalita je v těsné blízkosti takřka nově vybudovaných rodinných domů, jejichž výstavbu podporovala obec, proto by tam neměli najít zázemí podnikatelé,“ vyjádřil se Vojtek s tím, že původní plánovaný lesopark by ve zmiňované tříhektarové ploše uvítal více.

„Stejný názor jako já zastává také řada obyvatel naší ulice, dokument s připomínkami nám podepsaly desítky lidí. S nápadem radních nesouhlasí de facto nikdo,“ dodal stěžovatel.

Podnikatelé asi budou mít smůlu

Písemnost s nesouhlasem proti takové změně územního plánu doručili nespokojení obyvatelé ulice Krajiny na novoveský obecní úřad. „Stížnosti občanů bereme v potaz a od našich záměrů s největší pravděpodobností ustoupíme,“ nechal se slyšet starosta Ostrožské Nové Vsi Stanislav Tureček, podle něhož byl tento plán pouhou snahou vyřešit problém s nekultivovanou a zarostenou plochou bývalé pískovny.

„Tímto jsme chtěli vyhovět místním podnikatelům, kteří přišli s požadavkem rozšířit plochy pro podnikání,“ upřesnil starosta, který se nebrání ani možnosti vzniku lesoparku v dané lokalitě. „Podnikatelská zóna se tím pádem zatím nejspíš rozšiřovat nebude,“ konstatoval Tureček.

S obdobným problémem se při budování podnikatelských objektů potýkali před časem například v Uherském Ostrohu. „Při výstavbě solární elektrárny, která se nachází za našim městem směrem na Veselí nad Moravou, měli někteří obyvatelé námitky ve smyslu, že objekt je nevzhledný,“ sdělil místostarosta Uherského Ostrohu Vlastimil Kuřimský, který zároveň dodal, že tuto problematiku má město s provozovatelem elektrárny smluvně ošetřenu bodem, který podnikateli přikazuje v místě vysadit zeleň.