„Jedna ze stížností byla oprávněná, dvě byly opodstatněné jen zčásti. Dvacet dalších jsme vyhodnotili jako neoprávněné. Nesouhlasná stanoviska stěžovatelů se nejčastěji týkají postupu úřadu práce, následují stížnosti na jednání se zaměstnanci úřadu,“ vypočítal Janíček.

Úřední hodiny pracovního úřadu jsou v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 13 hodin. V pátek je neúřední den, nicméně pracovníci jsou k dispozici osobám, které se chtějí nově zaevidovat. „V případě naléhavé potřeby žadatele neodmítneme ani mimo úřední hodiny,“ dodal Janíček.

Jedním z největších zaměstnavatelů úředníků uherskohradišťského regionu je Městský úřad Uherské Hradiště. V současné době zaměstnává 226 osob. „V roce 2007 jsme přijali 40 nových pracovníků, mimo jiné na odbory kultury a cestovního ruchu, správy majetku města, živnostenský odbor, odbor správních agend a další pracoviště,“ uvedl tajemník hradišťského městského úřadu Josef Botek. Pracovní poměr na radnici vloni ukončilo 21 úředníků. V současné době radnice shání čtyři nové pracovníky.

Za poslední tři roky obdrželi radní celkem 27 stížností, které pak zařadili do kategorie „stížnosti proti činnosti úřadu“.

Kompletní článek najdete v tištěném vydání Slováckého deníku a nově ve službě E-paper.