„Plánovanou revitalizací koleje se zabýváme již několik let. Přiklonili jsme se k předběžné studii, která nabízí účelnou a poměrně levnou variantu. Počítá se v ní se zachováním informačního centra. Nově přibyl záměr na zřízení galerie uměleckých děl a kavárny. Počítáme s tím, že v případě realizace tohoto návrhu bychom přestěhovali služebnu městské policie do jiného objektu v Hradební ulici,“ plánuje starosta Uherského Hradiště Libor Karásek.

Předběžný propočet nákladů na rekonstrukci zní na cifru 50 až 60 milionů korun. Plány zástupců umělecké školy ale podle starosty zhatili památkáři. „Nedovolí nám žádná střešní okna a rekonstrukci podkroví. Tím pádem záměr na stěhování zušky do těchto míst padá,“ informoval starosta.

Jeho slova vyvolalo rozladění ředitele Základní umělecké školy Stanislava Nemravy. „Přiznám se, že mě informace o tom, že z celého patra současného domu služeb bude monotematická galerie, velmi překvapila. Celé ty roky, kdy se hledalo využití prostor bývalých jezuitských kolejí, město plánovalo, že to bude otevřené místo vzdělávání a kultury. Chápal jsem, že si jeho představitelé nepřejí, aby toto „lukrativní“ místo bylo uzavřeným prostorem, byť umělecké školy,“ netajil své rozladění Nemrava.

Zřizovatelem Základní umělecké školy Uherské Hradiště je Zlínský kraj. Jeho představitelé vyjádřili nad rozhodnutím svých kolegů z uherskohradišťské radnice rozpaky. „Upřímně řečeno jsem zušce stěhování do Reduty přál. Reduta je reprezentativní budova a práce pedagogů školy a jejího ředitele si nesmírně vážím. V případě, že jim stěhování do Reduty bude znemožněno, musíme hledat odpovídající řešení. V současné době ale o žádném nevím,“ připustil náměstek hejtmana kraje pro kulturu a školství Josef Slovák.