Obyvatele Družstevní ulice v Hradišti pobouřilo, že radnice nechala kostkový povrch nahradit asfaltem

Radní totiž nechali plochu opatřit asfaltem. To místní pobouřilo.

„S novou podobou nesouhlasíme. Když jsme sdělili svůj postoj, zástupci města nám řekli, že jsme se stížnostmi přišli pozdě. Křičet, když už se práce rozjely, je prý pozdě,“ poznamenal jeden z iniciátorů petice Josef Magdálek. Ten tvrdí, že jeho snažení nemělo být žádnou cílenou provokací. „Názor, že jsme přišli se stížnostmi pozdě, akceptuji. Chtěl jsem ale vědět, kdo konkrétně o rekonstrukci rozhodl a na koho se mám s peticí obrátit. Posílali mě od odboru k odboru až jsme skončili u tajemníka města. Ten nás ale opět odkazoval na další úředníky,“ kroutil hlavou Magdálek.

Podobně jako stěžovateli argumentoval na úplně stejnou otázku starosta města Libor Karásek i redaktorovi Slováckého deníku.

„Petice se na úřadě objevila ve chvíli, kdy práce byly v polovině. Obyvatele Družstevní ulice jsme ale o záměru na rekonstrukci s předstihem informovali,“ tvrdí starosta Uherského Hradiště Karásek.

Signatáři petice poukázali i na skutečnost, že kanalizace v jejich ulici je v havarijním stavu a její oprava se zřejmě neobejde bez částečné likvidace nového silničního povrchu. „Podle odborného stanoviska není kvůli stávajícímu stavu případná oprava akutní. A pokud by se prováděla, pak specialisté provedou bezvýkopovou metodu,“ dodal starosta.

Tomu ale Magdálek odmítá uvěřit. „Mám zjištěné, jakým způsobem je kanalizace poškozena, a nejedná se o nijak snadnou záležitost. Chtěl bych vidět, jak rekonstrukci hluboko pod povrchem někdo provede bez narušení terénu,“ podotkl Magdálek.

Asfaltový povrch ale „bije do očí“ i letité obyvatele historické části města. „Kostkový povrch v této ulici, která vede k reprezentativní vinařské části, mi připadá mnohem přirozenější než asfalt. Díky použití nového materiálu to tu vypadá jako na dálnici,“ rozohnil se dvaasedmdesátiletý Karel Polák z Uherského Hradiště.

Přečtěte si také:

Podolí: výsledek kauzy chodníku je v nedohlednu

Podolany přivedl chodník až k soudu