„Po cyklostezce jezdím téměř pravidelně, když je pěkné počasí. Dříve tu byli často vidět i bruslaři, ti se asi kvůli zhoršenému terénu pomalu vytrácí," uvedla Věra Malušová, která po cyklostezce jezdí několikrát za měsíc.

Po započatých úpravách se bruslaři mohou vrátit, problémy cyklostezky se však natrvalo nevyřeší. „Důvodem komplikací je nestabilní podloží, které způsobilo podélné trhliny. Jeho trvalá oprava by však byla technicky velmi složitá a také drahá," vysvětlil starosta Hluku Jan Šimčík. Problém s ním sdílí i starosta Ostrožské Lhoty Antonín Jelének.

„Stavba cyklostezky byla provedena podle projektové dokumentace. Bohužel se časem na místě objevila spodní voda, kvůli které svah sjíždí. Tato možnost nikoho před těmi devíti lety nenapadla," přiznal Antonín Jelének.

Že s těmito komplikacemi nepočítali, potvrdil i Jan Šimčík. „Samozřejmě jsme netušili, že se bude povrch stezky trhat. Ale rozhodli jsme, že výhodnější bude stezku každých pár let znovu opravovat, než investovat do ve všech směrech náročné stabilizace podloží," vyjádřil se Jan Šimčík. S problémem se podle něj obec potýkala už před třemi lety.

S částí cyklostezky na straně Ostrožské Lhoty jsou sice menší problémy, přesto ji příští rok pravděpodobně čekají drobné úpravy. „Naše polovina netrpí prasklinami v takové míře jako ta hlucká. Přesto budou zality spáry, aby do nich nezatékala voda," řekl Antonín Jelének.

Omezení spojená s opravou stezky se cyklistů naštěstí téměř nedotknou. Počítat však musí s tím, že nový povrch vydrží opět maximálně pár let.