„Do územního plánu zasahujeme přibližně jedenkrát za dva roky. Změny, které chystáme, se dotknou čtyř městských lokalit,“ informoval uherskobrodský starosta Ladislav Kryštof.

Ta první by se měla podle jeho slov týkat rozšíření tamní skládky komunálního odpadu. „Stávající skládka, jejíž rozloha je zhruba tři hektary, se rychle plní. Je schopna vydržet přibližně do roku 2014. Proto je její zvětšení o další dva hektary nezbytné,“ mluvil o rozšiřování areálu směrem od skládky dolů do údolí starosta. K samotnému rozšíření by mělo dojít nejpozději do poloviny roku 2012.

Na uherskobrodském Králově by zase měla výhledově vzniknout více než šestihektarová průmyslová zóna.

„Jde o soukromý podnikatelský prostor, který si podnikatelé sami zasíťují a následně sami rozprodají zájemcům,“ nastínil Kryštof.

Stejné lokality se dotkne i další plánovaná změna, a sice rozšíření lesa. „Zalesníme tam mýtinu, aby byl porost stromů v rovině,“ nastínil Kryštof.
Změna územního plánu se má dotknout také výstavby rodinných domů v Havřicích. „Stávající stavební pozemky v ulici Jabloňová rozšíříme ještě o jedno stavební místo,“ upřesnil uherskobrodský starosta.

To však předseda havřického osadního výboru Patrik Kunčar považuje za nedostatečné.

„V Havřicích sice máme vyčleněno místo na výstavbu rodinných domů, tu nám ale komplikují majitelé pozemků, se kterými je těžká domluva, tudíž tam v podstatě není možné stavět,“ politoval Kunčar. Skutečnost, že v Havřicích nejsou dostupná stavební místa, má podle něj za následek, že lidé dávají přednost okolním obcím.

Naopak některé z ostatních plánovaných změn obyvatelé Uherského Brodu chválí. „Je hezké, že se nám ve městě o něco rozroste les, i když je Králov pro mnohé Broďany trochu z ruky,“ vyjádřil se Vladimír Janča.