Práce však podle silničářů neomezí dopravu tak jako předcházející rekonstrukce. „Oprava bude ukončena ještě tento týden,“ uvedl Rostislav Vacula, ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic.

Na rozdíl od rekonstrukce mostu přes řeku Moravu, kterou financoval správce komunikace, jde tato oprava na vrub firmy Skanska. „Na silniční stavby je záruka pět let a ta právě letos končí. Ředitelství silnic a dálnic využilo možnosti a reklamovalo nerovnosti povrchu. Oprava by na této silnici měla být na dlouhou dobu tou poslední,“ vysvětlil Leoš Verner, mluvčí Skansky.

Práce, které si však nevynutily úplné uzavření dopravní tepny Slovácka, řidiče nijak výrazně nezaskočily. „Zatím tam byla jen snížená rychlost na padesát kilometrů v hodině, a tak mně oprava cestu nijak nezkomplikovala,“ poznamenal Jaroslav Mikulík, který opravovaným úsekem denně dojíždí do Uherského Brodu.

Ani pro obyvatele Podolí omezení neznamenají výraznější komplikace. „U nás v obci se omezení na hlavní silnici nijak neprojevilo,“ uvedl Miroslav Křížka, starosta Podolí.

Naopak Kunovice neutěšená dopravní situace trápí i po otevření obchvatu. „Nás doprava trápí permanentně, dokud nebude západní obchvat města, situace se u nás nezlepší,“ postěžoval si kunovický starosta Jiří Vařecha.