Vedení společnosti se kvůli obavám ze žhářství rozhodlo přiostřit ostrahu. Na řadu tak přijdou i brigádníci, kteří budou gumy hlídat čtyřiadvacet hodin denně.

„V krátkém časovém rozmezí došlo ke třem různým poškozením společnosti. Je tedy pravděpodobné, že to nebyla náhoda. Dvou až tříčlennou ostrahou tak chceme předejít dalšímu možnému požáru,“ uvedl Jan Valenta, vedoucí brodského skladu pneumatik.

Brigádníci vystřídají v intenzivním dohledu brodské strážníky. Ti sklad v areálu Slováckých strojíren až do minulého týdne hlídali. „Po domluvě jsme se zaměřili na pravidelné kontroly ve dne i v noci. Je dobře, že společnost přistoupila ke stálé ostraze. Minimálně tak strážní můžou ihned reagovat, kdyby se něco stalo,“ míní Libor Kubiš, velitel Městské policie Uherský Brod.

Ostraha najde uplatnění i podle hasičů, podle kterých jsou obavy ze žhářství oprávněné. „Vznik požáru spolu se státní policií stále vyšetřujeme. Příčinu zatím neznáme. Po technické stránce není možné, aby se guma samovolně vznítila. Nedbalost nebo úmyslný čin proto v případu určitě vidíme,“ vylíčil aktuální fázi šetření Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZLETNÍ FILMOVÉ ŠKOLY

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu:cervinka.noviny@seznam.cz

Likvidace požáru desetiletí v Brodě trvala přesně tři dny