Zájem o bydlení v lokalitě Nad Zámkem vítají i zástupci uherskobrodské radnice. Lidé, kteří nové domy staví, si budou moci podat žádost o poskytnutí finanční podpory. Podrobnosti přiblížil zástupce developera Miroslav Borák.

Kolik domů celkem by mělo vzniknout v lokalitě Nad Zámkem? A jaká je rozloha této lokality, určené pro zástavbu?

Naše lokalita byla projektována pro výstavbu jednoho sta rodinných domů na zhruba desíti hektarech, aktuálně je prodáno více než čtyřicet procent pozemků. Část pozemků je vyhrazena pro výstavbu takzvaných viladomů, tedy menších bytovek o třech až šesti bytech, a část pro výstavbu řadových nízkoenergetických domů. V současnosti jsou postaveny čtyři rodinné domy a devět je jich ve výstavbě. Tento rok tedy bude v lokalitě bydlet již třináct rodin.

Jaké podmínky musí splnit uchazeč o výstavbu domu v lokalitě Nad Zámkem?

Žádné. Je zde možnost jakékoliv individuální výstavby. Zájemce nijak nelimitujeme. Každý zákazník je pro nás důležitý. Všechny pozemky jsou kompletně zasíťovány a sítě jsou řádně zkolaudovány. Ke slavnostnímu otevření došlo za účasti pana poslance Petra Gazdíka, pana starosty Patrika Kunčara a místostarosty Petra Vrány, před rokem, v květnu 2011. Stavbu vysvětil a požehnal jí děkan Josef Pelc. Pozemky jsou tedy již více než rok připraveny k bezprostřední zástavbě. Zájemci nemusí na nic čekat a mohou si dům začít stavit ihned. Nic tedy neriskují. Všechny sítě byly provedeny v nadstandardní kvalitě, tak abychom se nemuseli za naši práci stydět.

Jaké výhody bude skýtat bydlení v lokalitě Nad Zámkem?

Jedná se o prestižní umístění v Uherském Brodě, proto bydlení bude velmi kvalitní. Jedná se o slunnou lokalitu, v blízkosti je škola, školka a hvězdárna. Nabízí velké možnosti sportovního a zájmového vyžití. Lidé mohou využít například stadion Lapač, zahrádkářskou kolonii a další možnosti. Do centra je to deset minut klidné chůze. Velkou výhodou je taky netradiční uspořádání pozemků, které obyvatelům poskytne větší soukromí než klasická liniová zástavba. Inspirovali jsme se ve Skandinávii a v USA.

Museli jste, kvůli velkému zájmu, sepsat v souvislosti s novou výstavbou, pořadník pro žadatele?

Zájem lidí nás těší, pořadník ale nemáme. Každopádně zájemci by si měli uvědomit, že výběr pozemku je stejně důležitý, ne-li důležitější než samotný dům. Proto by měli výběru pozemku věnovat dostatečnou pozornost. Rád bych všechny zájemce pozval, aby si lokalitu sami prošli, a sami se tak přesvědčili, že se skutečně jedná o kvalitní pozemky a místo, kde se jim bude dobře bydlet. Čím dřív příjdou, tím více pozemků mají na výběr.

Podílí se uherskobrodská radnice nějakým způsobem na zvelebení této lokality, či pomáhá zájemcům o bydlení v lokalitě Nad Zámkem vlastními možnostmi?

Město Uherský Brod se ke svým občanům zachovalo velmi vstřícně a podílí se na projektu dotací ve výši až 250 tisíc korun na pozemek. Tato dotace bude poskytnuta přímo žadateli po předložení kolaudace domu. Tento příspěvek snižuje kupní cenu pozemku pro zájemce o zhruba 200 až 400 korun za metr čtvereční a představuje tak významnou úsporu v rodinných financích. Pro tento a na příští rok je v rozpočtu města vyhrazena dostatečná částka na pokrytí tohoto příspěvku u všech žadatelů. Nicméně situace se může v budoucnu změnit, a proto doporučuji neváhat a zkusit této možnosti využít dokud to jde.

Všem zájemcům také nabízíme velmi výhodné podmínky úvěrového financování ve spolupráci s UniCredit Bank, možnost prodeje na splátky a další možnosti. Stačí se informovat u našeho prodejce První realitní, nebo na stránkách projektu www.nadzamkem.com. Myslím, že velkou výhodou je i to, že zájemci nekupují takzvaně zajíce v pytli, ale skutečně mají možnost se na vlastní oči přesvědčit, že vše je pro ně přichystáno. Pozemky jsou vhodné ke koupi i jako investice – pro budoucí prodej, pro děti, vnoučata apod. Zvlášť v dnešní době představují pozemky jednu z mála bezrizikových investic, která je naprosto bezstarostná a v každém případě si udrží svou hodnotu, což potvrzují i přední čeští ekonomové. (poh)