Město se rozhodlo zapojit do celorepublikového projektu Skryté příběhy. Jeho cílem je přiblížit dětem zajímavá místa a události z historie naší vlasti a ozvláštnit tím třeba rodinný výlet.

„V dnešní době je chytrý mobilní telefon běžnou součástí života, proč ho nevyužít, aby dostal lidi ven,“ uvedl brodský místostarosta David Surý, který s nápadem přišel.

Vedení města určilo lokalitu a zaměření hry. Zbytek nechali na tvůrcích, kteří celý příběh vymysleli. Trasa je dlouhá tři kilometry, má šest stanovišť a zabere asi hodinu a půl. Hráči se vydají do nedaleké minulosti, aby pomohli odvrátit ekologickou katastrofu z daleké budoucnosti v podobě přemnožení much.

Jedním z cílů bylo podle místostarosty Surého zatraktivnění Nivnické naučné stezky. Ve hře nechybí edukační prvky, děti se tak mohou nenásilnou formou i vzdělávat. Výhodou projektu jsou také nízké náklady, do budoucna proto plánují i další podobné hry. Těch je v současnosti připraveno téměř 70 na různých místech republiky.

Můžete tak vyrazit třeba po stopách operace Anthropoid, pomoci Albertu Einsteinovi s teorií relativity, stavět s Jakubem Krčínem rybníky u Třeboně, nebo se podívat do Foglarových Stínadel. Aplikaci Skryté příběhy pro zařízení s operačním systémem Android si prozatím stáhlo více než 5000 uživatelů, hra je dostupná také pro zařízení s iOS.

MATĚJ MADĚRA