Může tak dojít k paradoxní situaci, protože škola má údajně stále platnou smlouvu na další stěhování do prostorů obchodního komplexu Máj a k tomuto přemístění může v budoucnu skutečně dojít.

K původně plánovanému stěhování školy do Máje ale v těchto dnech nedojde. Proč, to zatím zůstává tajemstvím. Majitel komplexu Miroslav Dokupil svůj mobilní telefon nezvedal a oficiální e-mailová adresa se ukázala jako nefunkční. Přemístění učeben školy do Máje přitom bylo ještě před několika týdny takřka jisté. „Proč k této situaci došlo, nevím. Mohu jen spekulovat na základě zprostředkovaných informací. Majitel komplexu Máj Miroslav Dokupil údajně svůj postoj k možnému stěhování školy změnil poté, co rezignoval ředitel brodské katolické školy, pan Goldmann. Podnikatel měl v úmyslu vymezit část prodejny Hruška pro potřeby školy. Práce na úpravě obchodního prostoru pro školu se ale zcela zastavily a prodejna tam působí i nadále," informoval starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar, který dodal, že učebny katolické školy se v těchto dnech přestěhují do volného patra Základní školy na Výsluní. „Je ovšem teoreticky možné, že se během následujících několika měsíců škola přestěhuje na Máj, protože vedení školy má podepsanou platnou smlouvu s majitelem tamního obchodního komplexu," vysvětlil Patrik Kunčar. Dodal, že pokud by se rekonstrukce prostorů na Máji nedotáhla do konce, škola s největší pravděpodobností zůstane v budově Na Výsluní.

Stěhování tříd druhého stupně katolické školy do Základní školy na Výsluní se uskutečnilo minulý týden. „S prostorami Na Výsluní jsme velmi spokojeni. Mezi přednosti školy považuji například tamní vyhlášenou jídelnu a velkou tělocvičnu, kterou jsme v dosavadních prostorách v Jirchářské ulici neměli," konstatoval pověřený ředitel školy Michal Slinták. Ten se prozatím nezabývá variantou možného opětovného stěhování školy do prostorů Máje. „Podle mých informací se stavební úpravy tamních prostor, kam se měla naše škola stěhovat, zastavily. Aktuálně to tedy na další stěhování nevypadá," podotkl Michal Slinták.

Mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka sdělil, že vedení katolické školy dostalo z prostor na Máji výpověď. „Škola tak přistoupila na nové řešení. O tom, zda je teto stav definitivní nebo dočasný, probíhají jednání," vysvětlil Jiří Gračka.

Ředitelka školy Na Výsluní Dagmar Bistrá nepovažuje „přistěhování" katolické školy za problém, organizačně se s uvolněním jednoho patra pavilonu již dříve počítalo. „Dojde tím k obsazení volné prostorové kapacity školy, a pozitivním aspektem je také nárůst strávníků naší školní jídelny jídelny," vyzdvihla výhody obsazení volných tříd katolickou školou ředitelka školy Dagmar Bistrá.

V době, kdy bylo stěhování katolické školy do Máje aktuální, se mluvilo i o variantě úplného vystěhování nebo přemístění prodejny Hruška, která je součásti komplexu. A z toho měli obyvatelé tamního sídliště strach. „Pokud by k tomuto vystěhování potravin došlo, byla by to pro nás doslova katastrofa. Daleko široko kolem žádný podobný obchod není. Hrušku využívají stovky obyvatel okolních panelových domů, kteří by tak museli chodit na nákupy do města nebo vzdálených supermarketů," míní jedna z obyvatel sídliště Jarmila Miklášová.

Zástupkyně vedení firmy Hruška Jana Škrabalová uvedla, že společnost má s pronajímatelem prostorů na Máji stanovený termín předání stávajících prostorů k 31. říjnu letošního roku. „Jednáme s pronajímatelem o přípravě prostor ve vedlejším objektu," sdělila Jana Škrabalová.

Vývoj dění kolem katolické školy i prodejny Hruška v Uherském Brodě budeme i nadále sledovat.