„Dnes nad ránem krátce před půl čtvrtou uviděla hlídka cizinecké policie u Bystřice pod Lopeníkem podezřelé vozidlo, které se rozhodla zkontrolovat. Řidič na výzvy k zastavení ale nereagoval, naopak zrychlil a rychlostí okolo 200 kilometrů v hodině se snažil ujet,“ popsala případ policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pronásledování dotyčný ztěžoval strážcům zákona vybržďováním. Nakonec ve vysoké rychlosti v Uherském Brodě havaroval.

„Naboural přitom tři zaparkovaná vozidla. Z havarovaného auta se následně rozuteklo několik osob. Prchajícího řidiče zastavily až varovné výstřely,“ uvedla policejní mluvčí.

Uherský Brod: BMW prorazilo zábradlí na mostě a zůstalo viset nad hladinou řeky Olšavy
BMW prorazilo zábradlí na mostě a zůstalo viset nad řekou Olšavou

Podle jejích slov se jednalo o převaděče cizí státní příslušnosti, který v osobním automobilu převážel přes hranice 12 migrantů včetně dětí.

„Převaděč má na našem území platný zákaz řízení. Dopustil se proto dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ doplnila Simona Kyšnerová.

Na případu stále pracují kriminalisté a cizinečtí a dopravní policisté. Lehce zraněné osoby ošetřili záchranáři.

„Řidič vozidla ve vysoké rychlosti nakonec naboural. Přitom na sedačkách a v zavazadlovém prostoru bylo namačkáno hned několik lidí, převážně dětí. Přes hrozivě vypadající mechanismus nárazu měl jen jeden chlapec nepatrnou oděrku na bérci a další 13letý si zranil pravou paži a loket. Tento jediný byl v doprovodu své matky odvezen našimi záchranáři na traumatologii Uherskohradišťské nemocnice,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.