Mezi největší letošní akce budou patřit práce na další etapě dopravního terminálu a zahájena bude oprava takzvané kachlíkárny, funkcionalistického domu na tamním Masarykově náměstí. Zastupitelé schválili na rok 2015 rozpočet s příjmy 404,4 milionu a výdaji za 419,9 milionu korun. „Rozdíl, tedy 15, 5 milionu, uhradíme částečně ze zůstatku z letošního roku a zbytek z peněz z úvěru, jež nám zbyly z roku 2014," osvětlil místostarosta Uherského brodu Petr Vrána (Nezávislí za rozvoj města). Uherský Brod má nyní podle místostarosty na běžném účtu zhruba 95 milionů korun.

Nejvíce peněz spolkne v roce 2015 stavba dopravního terminálu, a to 54,4 milionu, další více než osm je plánováno na rozšíření parkovišť související s dopravním terminálem. Na kachlíkárnu pamatují zastupitelé částkou 31 milionů korun. Z dalších větších investic chystá Uherský Brod v příštím roce zlepšení systému protipovodňové služby za více než 18 milionů korun či investice do informatiky za šest milionů Kč.

Letos Uherský Brod hospodaří s rozpočtem s příjmy 281,6 milionu a s výdaji za 305,1 milionu korun. Na investice město letos plánovalo 68,6 milionu Kč, ke konci listopadu ale investovalo asi o 29 milionů korun více. Rozdíl chce město pokrýt ze zůstatku na běžném účtu.