Devět metrů vysoký smrk, kterého při slavnostním rozsvěcování pokřtil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha, pochází z jarošovského sídliště Markov.

„Jsem rád, že náš vánoční strom v tomto klání uspěl a že ohlasy místních byly veskrze pozitivní. Uherské Hradiště si pěknou vánoční výzdobu, dokreslující sváteční atmosféru, určitě zaslouží," uvedl Stanislav Blaha. Podle jeho slov byl vánoční strom tohoto roku první vlaštovkou, která zvýšila úroveň vánoční výzdoby Uherského Hradiště. „Věřím, že příští rok bude strom ještě krásnější a že bude jen velmi těžké mu konkurovat," doplnil Stanislav Blaha. Stříbrná příčka potěšila zejména obyvatele Markova.

„Když jsem zjistil, že ten velký strom, který rostl kousek od mého bytu, se stane vánočním symbolem Uherského Hradiště, moc mě to potěšilo. A je opravdu nádherný. To druhé místo je podle mě zcela zasloužené," řekl František Miko z Jarošova. Jehličnan ozdobený moderními LED diodami v konkurenci dvaceti stromů překonal jen smrk z Holešova, na třetím místě se umístil vánoční symbol Otrokovic.

Související HLASUJTE: Vyberte nejhezčí vánoční strom