Stanislav Nemrava na ZUŠ zůstává dál v roli zástupce ředitele i učitele. Profesně se má věnovat výchově mladých talentů literárně-dramatického oboru.

„K mým prvním úkolům bude patřit například otevření nově zrekonstruované budovy na Mariánském náměstí, kam se od září z Mojmíru přestěhuje hudební obor“, uvedl nový Jiří Pospíchal. Ve vedení školy dále zasednou tři zástupci, kromě Stanislava Nemravy to bude folklorní hudebník a pedagog Pavel Štulír a pedagožka výtvarného oboru Radmila Doskočilová.

U pomníku Jana Palacha
Filmový Jan Palach připomene v kině Hvězda srpen 1968

„Na novou práci i spolupráci s kolegy se těším, protože spojit práci uměleckou, pedagogickou i manažerskou patří k velkým výzvám. Na pozici ředitele ZUŠ bych rád zúročil své zkušenosti, které jsem nasbíral doslova po celém světě. Nejen jako člen České filharmonie, ale i jako pedagog či organizátor hudebního života,“ poznamenal Jiří Pospíchal.

Jiří Pospíchal (*1976) je absolventem ZUŠ (dříve Lidové školy umění) Znojmo ve hře na housle. Vystudoval Konzervatoř Brno a JAMU Brno. Na ZUŠ v Uherském Hradišti působí jako pedagog od roku 2013. V minulosti byl členem České filharmonie na pozici zástupce koncertního mistra, koncertním mistrem Pražského komorního orchestru bez dirigenta, pedagogicky působil na brněnské konzervatoři a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V Uherském Hradišti založil a vede koncertní řadu Umíme Hrát a je také koncertním mistrem Slováckého komorního orchestru.