Ta totiž od května zavádí na všechna svá oddělení nabídku nadstandardní stravy. Pacienti, kterým to zdravotní stav umožní, stejně jako jejich doprovod, si budou nyní moci vybírat ze speciálního jídelního lístku.

„Nabídka nadstandardní stravy je za 150 korun na den, 250 korun pak pro doprovod pacientů. Zájemci mohou volit pět druhů snídaní plus výběr nápojů a ovoce, stejně jako pět druhů předkrmů nebo polévek, pět druhů obědů, moučníků a také večeří," informovala mluvčí Uherskohradištksé nemocnice Dana Lipovská.

I ve zdech tohoto lékařského zařízení si tak zájemci mohou dopřát k obědu například filet norského lososa pečeného s bazalkovou krustou, restovanou cuketu a mačkaným bramborem, nebo stehno kachny konfitované v kmínovém sádle s červeným zelím a knedlíkem.

Coby moučník je pak možné si objednat cukrový banán ve vanilkovém krému, lehkou tvarohovou pěnu s malinovým želé, nebo salát z čerstvého ovoce s limetovým dresinkem, a v případě večeře například šafránové těstoviny s listovým špenátem a grilovaným kuřecím prsíčkem nebo krůtí závitek s glazurovanou brokolicí, mačkaným bramborem a rokfórovou omáčkou. Tuto daleko různorodější stravu si přitom od listopadu 2015 mohli dopřávat pacienti už na třech odděleních nemocnice.

„Počet objednávek není nijak závratný, ale postupně se zvyšuje. Největší zájem o nadstandardní stravu je na porodnicko gynekologickém oddělení," sdělila v té souvislosti vedoucí nutriční terapeutka UHN Jolana Vávrů. 

Související

Stavba nové interny Uherskohradišťské nemocnice

Centrální pavilon Uherskohradišťské nemocnice