Smluvní strany - nemocnice a celkem čtyři odborové organizace - se dohodly na navýšení mzdového tarifu o 10 procent u všech zaměstnanců nemocnice kromě lékařů a farmaceutů. Těm kolektivní smlouva zajišťuje respektování dohody dosažené na celostátní úrovni, která navyšuje jejich aktuální mzdový výměr o 5 až 15 tisíc v závislosti na dosaženém vzdělání.

„Intenzivní a komplikovaná jednání byla způsobena především změnou nastavení pracovního systému u lékařů, kteří nově přecházejí do nepřetržitého režimu. Vzhledem k tomu, že jde o významnou změnu, vyjednání a dohodnutí všech podmínek trvalo delší dobu,“ sdělil Jaroslav Zemánek, člen představenstva Uherskohradišťské nemocnice pro oblast ekonomickou, personální a dopravy.

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost. Ilustrační foto.
Končí dětská pohotovost v Uherském Brodě. Kvůli nedostatku pediatrů

Spokojenost dal najevo také předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

"Jsem moc rád, že se nám podařilo se všemi stranami dohodnout a kolektivní smlouvu uzavřít. Nemocnice vykročila do nového roku v plném provozu, zajištěno je fungování odborných ambulancí i pohotovostní lékařské služby pro dospělé i děti a dorost,“ dodal.

Pohotovosti pro dospělé, děti i dorost jsou zajištěny

Dětská pohotovostní služba Uherskohradišťské nemocnice podle slov její mluvčí Lucie Sedláčkové má fungovat standardně i v letošním roce.

"O uzavření dětské pohotovosti v Uherském Brodě víme. S regionální spádovostí počítáme. Zda a o jaký nárůst v Uherském Hradišti půjde, to ukáže až čas," poznamenala Lucie Sedláčková.

Dětská pohotovostní služba Uherskohradišťské nemocnice:

Pondělí - Pátek: 17 - 20 hodin

Sobota, Neděle: 8 - 20 hodin 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Slovácké pressfoto Ohlédnutí 2023

Zdroj: Pavel Bohun