„Pořízení nového rentgenového přístroje, který nahradil 9 let starý přístroj v prostorách urgentního příjmu, zaručuje větší komfort při vyšetření jak pro pacienty, tak pro obsluhující personál. Mezi největší přednosti digitálního rentgenu se řadí jednoduchá obsluha, vysoká kvalita obrazu, nižší dávka záření a vysoká životnost,“ vyjmenoval hlavní výhody nového přístroje Bc. František Bartoš, vedoucí asistent radiodiagnostického oddělení.

Zakoupením 44 elektricky polohovatelných lůžek určených speciálně pro intenzivní péči bude pro pacienty zajištěno větší pohodlí i kvalita poskytované péče.

Zdravotnickému personálu umožní nová lůžka snadnější a bezpečnější manipulaci s pacientem, díky propracovaným funkcím a vlastnostem také zmírní fyzickou zátěž personálu. Lůžka jsou umístěna na jednotlivých odděleních intenzivní péče a pooperačních pokojích.

„Snahou naší nemocnice je neustálá modernizace přístrojové techniky a vybavení, což se nám úspěšně daří. Celkové náklady za nové vybavení v hodnotě více než 16 milionů korun byly v plné míře uhrazeny prostřednictvím fondů Evropské unie,“ dodal ředitel Uherskohradišťské nemocnice a předseda představenstva MUDr. Petr Sládek.