Samotná realizace je plánovaná na léto příštího roku.

Stávající kuchyňské prostory byly vybudovány v roce 2000. Za téměř dvacet let nepřetržitého provozu jsou kuchyňská zařízení, zejména chladicí i mrazicí boxy, myčky na nádobí a varné technologie, na konci své životnosti.

Také funkčnost vzduchotechniky je již nedostatečná.

„Vzhledem ke stále se zhoršujícímu technickému stavu, který už nejde řešit pečlivou údržbou, je nutné celý kuchyňský provoz rekonstruovat,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Počítáno je nejen s kompletní výměnou technologického vybavení, ale také se stavebními úpravami budovy a dispozičního řešení tak, aby výsledek odpovídal současným požadavkům na kuchyňský provoz.

Aktuální náklady na modernizaci kuchyně budou vzhledem k rostoucím cenám zejména stavebních prací znovu zjišťovány. Předběžné náklady byly v roce 2017 vyčísleny na 62 milionů.

Kromě této akce plánuje kraj v Uherskohradišťské nemocnici realizovat i následující investice: rekonstrukci budovy 14 – TRN (celkové náklady 246,091 milionu korun), rekonstrukci budovy 11 – interny (285 milionů korun) a rekonstrukci parkoviště u porodnicko-gynekologického oddělení (7,121 milionu korun).

Srážka octavie a BMW na silnici I/50 u Veletin
Senior nedal přednost a sestřelil BMW do příkopu