Stavební práce začaly v polovině února a pokud půjde vše podle plánu, mají být do konce letošního roku hotové. Vzniknou prostory, které přinesou větší komfort pacientkám a lepší provozní podmínky pro ošetřující personál.

„Po dobu přestavby se budeme snažit o maximální zajištění běžného provozu a chodu oddělení. Pacientky i návštěvníky oddělení však prosíme o toleranci a trpělivost s dočasně ztíženými podmínkami,“ požádal vedoucí stavebních investic Pavel Lečbych.

Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový přístroj pro detekci rakoviny prsu. Ilustrační foto; březen 2024
Uherskohradišťská nemocnice pořídila špičkový přístroj pro detekci rakoviny prsu

Přístavba podle primářky porodnicko-gynekologického oddělení Soni Pánkové poskytne nové prostory pro pacientky, které přicházejí na vyšetření či ke gynekologickým výkonům i pro rodičky a ošetřující personál.

„Maminky jistě ocení nové zázemí rodinných pokojů, kde budou moci strávit chvíle po porodu v intimním prostředí spolu s partnerem. O tento typ pokojů je u rodiček velký zájem, a ne vždy bylo možné díky omezené kapacitě vyjít všem požadavkům vstříc. Věřím, že domácí prostředí a komfort povede k ještě větší spokojenosti se službami a péčí našeho oddělení,“ dodala primářka.

Prvním miminkem v porodnici v Uherském Hradišti (a zároveň také ve Zlínském kraji) byl v roce 2024 Mateo Peréz Kravec z Tlumačova.
V hradišťské porodnici se vloni narodilo 1 283 dětí. Uhádnete nejčastější jména?

Celkové náklady na přístavbu porodnicko-gynekologického pavilonu převyšují 34 milionů korun. Financovat je bude Uherskohradišťská nemocnice z vlastních zdrojů.