„Zrušená pobočka komplikace je, to určitě. Na našem sídlišti žije pět a půl tisíce lidí a pro takový objem by ta poštovní úřadovna tady být měla,“ tvrdí František Prachman z Místní komise Štěpnice. Pošta v centru města podle něj totiž není, obzvlášť pro seniory, zrovna nejblíž a než tam dorazí, tak se pořádně projdou, nebo musejí využít Městské hromadné dopravy.

„Štěpnice zestárly, to je jasné. A mí vrstevníci i starší byli zvyklí na tu pobočku chodit pro důchody, posílat doporučené dopisy a prostě využívat jejích služeb. Teď jsou z toho bohužel smutní, protože do města je to kus a navíc na hlavní poště když připočítáme ty fronty a horší obslužnost v jejich důsledku… Lidem ve Štěpnicích ta pošta chybí a radnice o ni také příliš nezabojovala. Myslím si že její vedení to ovlivnit mohlo, ale nechtělo,“ stěžuje si letos 75letý Milan Brázda ze Štěpnic.

Jiný pohled na to má skoro o generaci mladší Martina Hájková z Mařatic, které zrušená poštovní pobočka v místní části Mařatice nevadí.

„Na poště už jsem nebyla hodně dlouho. Dá se říct, že mi vlastně ani nechybí. Pokud potřebuji něco někam poslat, nebo nechat si poslat, tak to řeším přes Zásilkovnu. No a složenky platím prostřednictvím internetového bankovnictví. Prostě jen využívám moderních vychytávek doby. Věřím ale tomu, že mnozí starší lidé s tím mohou mít problém, a pak jsou v pasti a na poštu se musí táhnout třeba i přes celé město,“ naznačila Martina Hájková.