„V prvním případě šlo o ženu, která se po vypití několika štamprlí tvrdého alkoholu sesunula v baru k zemi a nikdo z přítomných ji nedokázal probudit. K vědomí ji nepřivedli ani přivolaní záchranáři,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Záchranáři pacientku zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovali do nemocnice. „Od zdravotníků v nemocnici později dostali zpětnou vazbu s tím, že pacientka měla v krvi 8,6 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí.

Srážku tří aut ve Slavkově způsobilo nedání přednosti v jízdě. Jeden z řidičů skončil v nemocnici
Po bouračce tří aut ve Slavkově skončil jeden z řidičů v nemocnici

Později se záchranáři od kolegů z nemocnice dozvěděli, že pacientka po úspěšném zmetabolizování části alkoholické nálože začala přicházet k vědomí. Vděku za pomoc se však nemocničnímu personálu nedostalo. „Žena začala se zdravotníky agresivním způsobem komunikovat,“ poznamenala Gabriela Netopilová Sluštíková.

Ilustrační foto
Umlátil kamaráda k smrti. Kriminalisté ho obvinili z vraždy

Nad ránem stejná posádka přijala od operátorky operačního střediska výzvu k výjezdu na místo, kde náhodný chodec našel ležet na ulici muže.

„Podle prvotního hlášení šlo o zástavu oběhu a náhodný kolemjdoucí začal s laickou resuscitací. Po příjezdu našich posádek na místo lékař konstatoval, že o zástavu naštěstí nejde, když muž dýchal spontánně a při pokusech o resuscitaci se bránil,“ popsala mluvčí záchranářů.

Doplnila, že oběh byl sice zachovaný, ale ani tohoto pacienta se posádce k vyšší úrovni vědomí nepodařilo přivést.

Internetové podvody. Ilustrační foto
Mladý podvodník oklamal nejméně 70 lidí, za smyšlené zboží utržil 200 tisíc

Muž byl značně podchlazený. Venkovní teplota se pohybovala okolo jednoho stupně nad nulou, byla mlha, mrholilo. Tělesnou teplotu se záchranářům nepodařilo běžně dostupnými metodami zjistit.

Vzhledem k tomu, že muž měl proleženiny na kolenou, bylo zřejmé, že na místě ležel delší dobu. „Zdravotnické posádky pacientovi zajistily tepelný komfort termofolií a zavedením ohřáté infuze. Poté ho odvezly opět zdravotníkům oddělení ARO Uherskohradišťské nemocnice,“ uzavřela Gabriela Netopilová Sluštíková.