Den města začne svatojánským jarmarkem v 8.00 hodin na Masarykově náměstí. Jarmark bude doprovázen programem, na kterém vystoupí účastníci dětského folklorního festivalu Kunovské léto, a to od 8 do 13 hodin.

Mezi 14. a 15. hodinou bude hlavní pódium patřit Hradišťánku a ženskému pěveckému sboru Rezeda. Na následujících šedesát minut potom převezme otěže skupina historických a scénických tanců z období středověku a renesance Vere Gratia se svou přehlídkou středověkých oděvů, tanců a hudby.

V kanceláři na Otakarově ulici přepadli italského podnikatele.
Loupežné přepadení v centru Hradiště: podnikateli drželi pistoli u hlavy

Závěr odpolední části bude naladěn na lidovou notu – mezi 16. a 17. hodinou se představí folklorní soubor Kunovjan se svou cimbálovou muzikou. Poté přijde na řadu jiný hudební žánr – od 19.30 do 20.30 ovládnou pódium hradišťské pěvecké sbory.

Odpolední program, zaměřený na historii, Středověk ve městě, se bude konat na Mariánském náměstí od 14 hodin.

Zdroj: Youtube

Pak už bude všechno směřovat k hlavnímu večerní akci. Po znělce města, kterou radnice připravila speciálně pro akce k výročí, promluví na Masarykově náměstí k divákům starosta města Stanislav Blaha a zahájí slavnostní večerní koncert, na kterém se představí poměrně unikátní spojení hudebníků, F DUR Jazzband a Slovácký komorní orchestr, přičemž obě hudební tělesa doprovodí zpěvačku Dashu.

Ilustrační foto.
Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

V případě nepřízně počasí se hlavní koncert uskuteční v Klubu kultury.

„Chceme, aby Den města byl poklonou našemu krásnému městu a všem lidem, kteří zde žijí,“ nechal se slyšet starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.