„Lhostejnost a lenost některých lidí je neuvěřitelná,“ okomentoval situaci místostarosta Uherského Hradiště Čestmír Bouda. Město organizuje sběry objemného odpadu, nabízí také možnost bezplatného uložení do sběrných dvorů.

„I přesto se u kontejnerových stání neustále objevují kusy nábytku nebo jiné předměty z domácností. Nás potom odvoz stojí nemalé peníze navíc,“ dodal Čestmír Bouda.

Na odstranění směsného velkoobjemového odpadu město každoročně vynakládá navíc 150 tisíc korun. Za takovou částku by bylo možné zdvojnásobit sběrná místa. V současné době fungují v Uherském Hradišti dva sběrné dvory, které městu smluvně zajišťují provoz.

„V oblasti třídění odpadů se mezi městy své kategorie držíme dlouhodobě na špici, proto je přístup některých nezodpovědných občanů až zarážející. Zvláště, když uložení ve sběrném dvoře je pohodlné a zcela zdarma,“ vyjádřil se k problému starosta města Stanislav Blaha.

Zastupitelé město v této záležitosti apelují na tamní obyvatele, aby v případě, že někoho uvidí odkládat nevhodný odpad ke kontejnerům, kontaktovali městské policisty. Pachatelům totiž za jejich pohodlnost hrozí bloková pokuta.