Nevýhodou vysokého počtu návštěvníků bylo to, že se nevyhnuli mnohaminutovému čekání v řadě na žetony, kterými bylo nutné vzorky vín platit. Přesto mezi účastníky převládala spokojenost.

Jakub Stromko z Vinařství Thaya poznamenal, že vysoká společenská úroveň této přehlídky vín nemá v naší zemi obdobu. „Líbí se nám, jak jsou tady v Redutě ta vína prezentována, a můžu potvrdit velkou spokojenost i z pohledu našich hostů, kteří k našemu stánku zavítali,“ prozradil Jakub Stromko.

Deníku se vyjádřil i organizátor výstavy a ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach. „Snažili jsme se vinařství návštěvníkům představit v kultivované podobě za podpory našeho největšího partnera - Vinařského fondu České republiky,“ prozradil organizátor ochutnávky Antonín Mach s tím, že na akci osobně dorazil i prezident Svazu vinařů Martin Chlad.

Návštěvníci se v Redutě mohli seznámit se vzorky z vinařství Spielberg, Sonberk, Vinných sklepů Skalák, Rodinného vinařství Košut, Vinařství Machovec, Víno Jakubík, Vinařství Na Blatech, Maňák, Moravíno, Vinařství Svatá Barbora a Chateau Topolčianky.

Komorní atmosféru hudebně dokreslovalo trio Con Amore, tvořené hobojistkou Ivetou Trojanovou, klavíristkou Radanou Belákovou a kontrabasistou Michalem Pášmou.