Tuto možnost totiž měli jen do 10. srpna do 16.hodin. „Tento termín byl skutečně závazný, nebylo možné respektovat výjimky. Pokud by někdo přišel s přihláškou jen pár minut po stanoveném termínu, nemohli bychom mu vyhovět,“ vysvětlila mluvčí uherskohradišťské radnice Petra Zemčíková s tím, že jeden takový případ skutečně letos zaznamenali. Registrační úřad obdržel do stanoveného termínu celkem 162 kandidátních listin z celého regionu. V Uherském Hradišti se do voleb přihlásilo devět politických stran. Rozhodnutí o registraci obdrží zástupci stran 28. srpna.

Komunální volby mohou výrazně zamíchat děním i programovými prioritami na radnici, ale zcela jistě zasáhnou i do životů běžných občanů. Ti například v anketě Slováckého deníku mohli hlasovat pro osobnost, kterou by si dokázali představit v křesle starosty. Přestože zájem o hlasování v anketě nebyl nijak výrazný, nejlepších výsledků dosáhl hradišťský zastupitel a podnikatel Stanislav Mikula (Zdravé Hradiště) s 37 hlasy. Druhé místo v anketě obsadil místostarosta města Květoslav Tichavský 32 (ODS) hlasy a třetí pozice patřila jeho radničnímu kolegovi Evženu Uhrovi (TOP 09) s 20 body. „Přiznám se, že mě to potěšilo. Na druhou stranu ale výsledek nijak nepřeceňuji, protože je možné, že někteří ze čtenářů na anketu nahlédli, ale nehlasovali,“ komentoval výsledek novinářské akce Stanislav Mikula.

O tom, že by ve vedení města měly nastat změny, mluví i oslovení obyvatelé města. „Je čas na to, aby se na radnici vyměnilo vedení. Jistěže mají stávající radní za sebou i řadu dobrých výsledků, nové tváře by ale určitě do regionální politiky vdechly další nápady a jinou atmosféru,“ poznamenal Hradišťák Radek Kročil.

Uherské Hradiště budou ve volbách zastupovat tyto strany:

ODS

ČSSD

TOP 09 a KRUH (společná kandidátka)

KDU-ČSL

VOLTE PRAVÝ BLOK WWW.CIBULKA.NET

KSČM

ZDRAVÉ HRADIŠTĚ

VĚCI VEŘEJNÉ

STRANA ZELENÝCH