Tam uznávaný herec dorazil v úterý večer, aby převzal ocenění pořadatelské Asociace českých filmových klubů (AČFK). „Jsem rád, že jsem konečně dospěl do věku, kdy mohu přebírat ceny,“ říká s úsměvem Milan Lasica, který přijel na filmovku do Uherského Hradiště vůbec poprvé.

A humorem na Slovácku nešetřil.

„Jsem rád, že jsem jednou z postav slovenského dne, přestože jsem většinou hrál v českých filmech,“ směje se muž mnoha tváří.

„Doufám, že tady nejsem naposledy a taky, že někoho z hradišťského festivalu přivítám také u nás v Košicích,“ přeje si Lasica, který je na Slovensku prezidentem podobného festivalu Art filmu.

Při návštěvě v Uherském Hradišti Milan Lasica zavzpomínal také na zlínské natáčení snímku Nekonečná – nevystupovat z roku 1978.

„Zdálo se mi to jako krásné a příjemné prázdniny,“ vzpomíná herec na spolupráci s režisérem Radimem Cvrčkem, který vsadil na dříve nerozlučnou dvojici Lasica a Satinský.

„Prosadil si nás. Tehdy jsme totiž neměli možnost uplatnit se ve filmu,“ dodává umělec, který se na snímku podílel i tvorbou některých dialogů.

Dnes už se ale Milan Lasica filmování spíš vyhýbá.

„Jako herec mám raději divadlo,“ přiznává komik, kterého na jevišti baví především kontakt s obecenstvem a celistvost představení.

„Ve filmu člověk málo kdy ví, o co jde. To ví jenom režisér a někdy ani ten ne,“ vtipkuje Lasica, který se proslavil svým ironickým nadhledem i prací s jazykem.

„Jsem rád, když se veselé věci dělají s vážnou tváří,“ dodává humorista, který své intelektuální herectví uplatnil v celé řadě filmů. Tři z nich mohli zhlédnout i návštěvníci letošní filmové školy.